24afisha_logo_yellow-black backgroundLayer 1 Layer 1 Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

5 причин вивчити англійську медикам

18 августа

Знання англійської мови — це ключик до порозуміння та співпраці між медиками з усього світу. Адже медицина не знає кордонів і розвивається семимильними кроками. І саме англійська дає змогу стежити за новинками у цій сфері й співпрацювати з колегами з-за кордону. Це розуміють і українські фахівці, тому в Україні попит на вивчення медичної англійської зростає з кожним роком.

Також відповідні заходи вживаються на державному рівні. Зокрема, наприкінці червня 2023 року Володимир Зеленський ініціював законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Цей крок допоможе пріоритезувати вивчення англійської мови серед українців і створити для цього сприятливі умови. Адже поки що українці відстають у знаннях англійської, порівняно з багатьма країнами. За даними опитування соціологічної служби Центру Разумкова, майже 44% опитаних українців зовсім не знають англійської мови й лише 1,1% вільно нею володіють. Тож, бачимо, це питання більш ніж актуальне.

Які можливості відкриває знання медичної англійської? Розповідаємо в цій статті.

1. Кар’єрний ріст

Високий рівень англійської мови часто є вимогою в багатьох вакансіях. Тому щоб розвиватися професійно, займати управлінські посади, вести перемовини та співпрацювати з колегами з-за кордону, знання іноземної мови — не побажання, а необхідність.

2. Навчання за кордоном і підвищення кваліфікації

Знаючи англійську, українські медики проходять магістратуру, докторантуру в провідних медичних університетах світу. Щобільше, вони можуть проходити з України міжнародні програми й отримати подвійний диплом. Такі перспективи стосуються не лише професійної та академічної освіти, а й підвищення кваліфікації. Адже сила-силенна курсів, семінарів, конференції з медицини проходять саме англійською мовою.

3. Доступ до інформації

Англійська є головною мовою медичного світу. Більшість досліджень, метаналізів, підручників та інших навчальних матеріалів про відкриття та технології доступні саме англійською. Тому знання англійською полегшує доступ до інформації й дає змогу постійно і часто безплатно оновлювати та збагачувати свої знання.

4. Міжнародна співпраця

У медицині дуже важлива співпраця. Коли бракує якоїсь коштовного обладнання, реактивів, знань та інших ресурсів, зв'язки багато вирішують. Наприклад, можна домовитися про тимчасове користування технікою з іноземної лабораторії.

Важливість таких зв'язків наочно продемонструвала війна Росії про України. Зараз завдяки напрацьованим до війни знайомствам багато медиків і науковців можуть продовжувати свою діяльність як в Україні, так і за кордоном.

5. Отримання фінансування

В Україні доволі складно знайти фінансування для свого проєкту, порівняно з тією ж Польщею чи Штатами, де є багато приватних фондів. Тому подання заявок на міжнародні гранти — зараз є одним з ефективних способів залучення коштів. Для написання заявки й співпраці з колегами за кордону, що часто є обов'язковою вимогою таких заявок, знання англійської теж необхідні.

Отож, ми з'ясували, які можливості для професійного та особистого розвитку відкриваються перед медиками, що знають англійську.

Як тоді найпростіше вивчити медичну англійську?

Для цього є безліч інструментів: читання медичних статей, міжнародних журналів, перегляд семінарів, фільмів, прослуховування подкастів на медичну тему. Але оскільки вчити медичну англійську не так просто через термінологію та складність багатьох матеріалів, то краще починати з курсів спеціалізованої англійської для медиків.

Так в онлайн-школі англійської мови JustSchool ви зможете в комфортному для себе темпі й за індивідуальним планом навчання опанувати медичну англійську. Щобільше, наша школа готує корпоративні навчальні програми для медичних співробітників, сфокусовані на їхніх цілях. Тому запрошуємо на перший безплатний урок — зробіть перший крок до вивчення медичної англійської в інтерактивному та ефективному форматі!

Спробувати безкоштовно